Sanalborsam Nedir?

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan yarışmamızın amacı Türkiye çapındaki tüm üniversite öğrencilerine maddi kaygı duymadan borsa deneyimi kazandırmaktır. 4 hafta süren yarışmamızda katılımcılarımıza 100.000 TL sanal para verilir. BİST100 piyasasında bu meblağı yükseltmeleri beklenir. Dereceye giren katılımcılarımız, yarışma sonunda harika ödüllere sahip olur.

İTÜ Yatırım Kulübü

İTÜ Yatırım Kulübü 2002 yılında İTÜ İşletme Fakültesi Maçka Kampüsü’nde kurulmuş olan, üniversitelerin her bölümünden öğrencilerin katılabildiği çeşitli organizasyonlar gerçekleştiren, Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından biridir.

“Yatırımın En Büyüğü Kendinize!” sloganıyla adını duyuran İTÜ Yatırım Kulübü; öğrencilerin ekonomi, borsa, yatırım ve buna benzer birçok konuda bilinçlenmelerini ve kendilerini bu yönde geliştirmelerini amaçlamakta olup aktivitelerini bu yönde sürdürmektedir.

İTÜ Yatırım Kulübü, yaptığı organizasyonların başarısı ve oluşturduğu nitelikli profil ile 2013 yılında “İTÜ’nün En İyi Öğrenci Kulübü” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2009 yılında İTÜ Yatırım Kulübü’nün bir etkinliği olan GOBI, Üniaktivite tarafından “En iyi Uluslararası Organizasyon” seçilmiştir.

Atatradebook

Türkiye’nin en kapsamlı sanal işlem platformu, sosyal yatırımcı ağı olan AtaTradeBook, Sanalborsam yarışmasına sanal işlem platformu altyapısı sunarak destek vermektedir.